Дві українки здобули "золото" на чемпіонаті світу з каное-веслування

Українки Лузан та Четверікова виграли "золото" на чемпіонаті світу з каное-веслування

Чемпіонки світу з веслування Людмила Лузан та Анастасія Четверікова, виступаючи у каное-двійці, виграли золоту медаль, випередивши усіх суперниць на дистанції 500 метрів. Це друга медаль, яку за день здобула Лузан - українка також виграла "срібло" у каное-одиночці на дистанції 500 метрів.

Про це повідомляє Національний олімпійський комітет України

Лузан та Четверікова підходили до змагань у статусі віцечемпіонок Олімпіади-2020. На Іграх у Токіо українські веслувальниці поступилися лише представницям Китаю Ксу Шісяо та Сун Менья, які випередили їх із перевагою у дві секунди.

Менш ніж за два місяці після виступу на Олімпіаді Лузан та Четверікова намагалися знову поборотися за "золото". І у цей раз змогли його здобути.

Лузан та Четверікова, каное-веслування, чемпіонат світу з веслування

Як виступили українки

У фінал каное-двійок Лузан та Четверікова відібралися з найкращим часом у кваліфікації. Вони випередили найближчих суперників із білорусі - Альону Наздрову і Надзєю Макарчанку на 0,25 секунди.

Саме конкуренція українок та білорусок була визначальною у контексті боротьби за "золото". Китай не делегував спортсменок на чемпіонат світу, у той час як ще одні претендентки на "золото" з Канади відправили не основний склад.

На фініші 500-метрівки Лузан та Четверікова показали час 1:55,85 хвилин, випередивши білорусок на 1,26 секунди. А ось третє місце у напруженій боротьбі дісталося веслувальницям із Куби, які випередили Угорщину лише на 0,07 секунди.

Медаль Лузан та Четверікової стала історичною для України. До цього часу ніхто із українок у веслуванні на каное не здобував медалі на рівні чемпіонаті світу.

Друга медаль за день

Одній зі спортсменок у цей день вдалося забрати ще одну медаль:  Людмила Лузан виграла "срібло" на чемпіонаті світу з каное-веслування в одиночці на дистанції 500 метрів.

У фіналі боротьба за медалі склалася між п'ятьма спортсменками - до них доєдналася і бронзова призерка Токіо-2020 канадка Кеті Вінсент. У підсумку різниця між першим та п'ятим місцем склала 1,11 секунд.

Лузан покращила свій результат у порівнянні з кваліфікацією. Але стати 2-разовою чемпіонкою світу за один день не змогла. На фініші Лузан поступилася чилійці Маільярд, хоча випередила решту конкуренток. Трійку призерок замкнула Альона Наздрова, для якої ця медаль також стала другою за день - саме вона поступилася Лузан та Четверіковій у фіналі каное-двійки.

Більше новин про спорт

• У Словенії завершився чемпіонат в особистій континентальній першості з бадмінтону серед 17-річних. Чемпіонки з Харкова завоювали три медалі.
  • 9-річний хлопчик із Мелітополя Артем Захаров встановив рекорд України під час святкування Дня фізичної культури та спорту. Він зміг віджатися 1001 раз.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram і Viber Новини.LIVE.