Касові апарати РРО для ФОПів: які підприємства можуть працювати без них

#Бізнес
23 лютого 13:36
Читати російською
Але для таких підприємців існує ліміт річного обсягу операцій
Касові апарати РРО для ФОПів: які підприємства можуть працювати без них

В Україні з січня 2022 року значно розширився список підприємців, яких зобов'язали у своїй роботі застосовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО) або програмні РРО. Але деяких ФОПів це не стосується, тобто існують винятки.

Про це повідомляє пресслужба ДПС.

Кому не потрібні РРО?

Зокрема, Податковою було затверджено Перелік окремих форм та умов у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО (ПРРО) з використанням розрахункових книг (РК) та книг обліку розрахункових операцій (КОРО).

“Пунктом 1 Переліку встановлено, що суб'єкти підприємницької діяльності, у тому числі фізичні особи — підприємці, які сплачують єдиний податок, можуть провадити розрахунки без застосування РРО (ПРРО) з використанням РК та КОРО при здійсненні роздрібної торгівлі на території села, селища товарами (крім підакцизних) товарів)”, — йдеться у роз'ясненні.

Але цей пункт Переліку не діє, якщо:

  • така роздрібна торгівля здійснюється у магазині, де також продають підакцизні товари;
  • ФОП паралельно займається дистанційною торгівлею, зокрема через Інтернет;
  • місцева влада — сільська, селищна, міська ради — ухвалили рішення щодо обов'язкового застосування на території населеного пункту РРО (ПРРО).

Варто зазначити, що у законодавстві встановлено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій із продажу товарів (надання послуг), у разі перевищення якого застосування РРО (ПРРО) необхідно. Для перерахованих вище ФОП — 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, на один пункт продажу товарів.

Касові апарати для ФОП: що відомо

  • В Україні з 1 січня фізичні особи-підприємці зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО та вести облік товарних запасів. Але для кожної групи існують певні правила.
  • З 1 січня Державна податкова служба України не проводитиме масові перевірки фізичних осіб-підприємців щодо наявності касових апаратів. Цепов’язано з тим, що до кінця карантину діє мораторій на перевірки бізнесу.
author
Авторка публікації
Анастасія Жарикова
У 2018 закінчила Інститут журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Розпочала шлях у журналістиці з роботи у прес-службі, пробувала себе в інших сферах та в результаті опинилась у холдингу LIVE.Network. Пишу новини економіки, пояснюю складні цифри простими словами.
Поділитись публікацією
Збройним силам України потрібна наша допомога.
Збройним силам України потрібна наша допомога
ХАРКІВСЬКИЙ ТРИБУНАЛ
НЮРНБЕРГ 2022
Якщо ви стали свідком путінських злочинів проти мирного населення в Україні— ви теж можете допомогти. Надсилайте факти про воєнні злочини