Перша олімпійська ліцензія для України: одеситка Ірина Маловічко поїде до Парижу у 2024 році

Олімпійські ігри-2024 у Парижі: одеська спортсменка зі стендової стрільби Ірина Маловічко поїде

До Олімпіади в Парижі менш ніж два роки, але путівки на головні спортивні змагання вже розіграють. Першою представницею України, яка виборола можливість поїхати до Франції, стала одеситка Ірина Маловічко. Вона вийшла у фінал Чемпіонату світу зі стендової стрільби у Хорватії.

Деталі у матеріалі кореспондента Новини.LIVE.

Ірина Маловичко — вихованка олімпійського чемпіона та голови Національного олімпійського комітету в Одеській області Миколи Мільчева. Вона знову отримує шанс поборотися за медалі на Олімпійських іграх. У фіналі змагань у хорватському Осієку вона посіла 5-те місце, але в однієї зі спортсменок з топ-4 британки Амбер Хілл, вже була олімпійська ліцензія. Таким чином, четверту ліцензію, з тих, що були на кону, завоювала українка.

Випередила американку

За підсумками кваліфікації Маловичко вразила 119 зі 125 мішеней. А у фіналі Ірина суперничала з Діаною Бакозі із Італії, Ванесою Хоковою зі Словаччини і Люсі Анастасіу. Після 20-ти вистрілів одеситка йшла третьою, вразивши 17 мішеней. В наступних двох серіях вона припустилася по одному промаху і після того, як суперниці завершили змагання на цій стадії, вже втратила шанси на вихід у топ-4.

олимпиада

На останню серію одеситка вийшла зосередженою, не дозволивши собі ані на секунду розслабитися. Як виявилося, ця серія стала вирішальною в боротьбі за ліцензію: 4 з 4-х — і з результатом 25 мішеней з 30-ти одеська спортсменка випередила американку Джуел Сміт, яка стала третьою в першій групі з показником 24/30.

Мільчев без фіналу, але ще є шанс

В особистих змаганнях серед чоловіків виступав тренер Маловичко, олімпійський чемпіон Микола Мільчев, але у фінал не відібрався — 117 вражених мішеней.

В понеділок знаменитий одеський стрілець разом зі своєю вихованкою виступить в змішаній категорії, а у вівторок Мільчев стрілятиме в командному турнірі разом з Георгієм Іпатовим із Вінниці і Андрієм Кобзаруком зі Львову.

Нагадаємо, що Ірина на Олімпійських іграх у Токіо посіла восьме місце (119 очок), тому не змогла пробитися у фінал Олімпіади зі стендової стрільби.

Олімпійські ігри-2024 відбудуться у Парижі з 26 липня по 11 серпня. Наступну у 2028 році прийматиме Лос-Анджелес.

Те, що відбувається останні місяці у світовому боксі схоже на серіал з паралельної реальності. Поки рф продовжує атакувати українські міста та мирних жителів ракетами, російське керівництво IBA відсторонило Федерацію боксу України, змусило спортсменів виступати під нейтральним прапором та повертає російських та білоруських боксерів на змагання.