Каратистика з Одещини стала першою українкою, яка вийшла у фінал Чемпіонату світу з карате

Аніта Серьогіна вийшла в фінал Чемпіонату світу з карате

Трикратна чемпіонка Європи Аніта Серьогіна, родом з Чорноморська, вийшла у фінал чемпіонату світу з карате та стала першою українкою, яка змагатиметься за перемогу на арені світового рівня у карате.

Про це повідомляє НОК В Одеській області.

Чемпіонат світу з карате розпочався у Дубаї 16 листопада. Вчора, 17 листопада, срібна призерка Олімпіади-2020 одеситка Анжеліка Терлюга вибула з чемпіонату, програвши на третьому раунді. Натомість спортсменка з Чорноморська Аніта Серьогіна вийшла у фінал. Отож вона стала першою українською каратисткою, яка вийшла у фінал чемпіонату світу. Раніше спортсменка першою здобула медалі серед інших українських каратисток у 2012 році, ставши срібною призеркою чемпіонату Європи. Першою українською медалісткою чемпіонату світу стала також спортсменка з Одеси Ірина Зарецька, яка у 2014 стала бронзовою призеркою.

Як виступила Аніта Серьогіна

Аніта Серьогіна змагалася в категорії "до 61 кг", де здолала суперницю з Нідерландів – Лінн Шенн з рахунком 1:0, Анте Стіляну (Кіпр) з рахунком 1:0, Індіру Зунігу (Іспанія) – 1:1, Анну-Йоханну Нільссон (Швеція) – 2:0, Хайа Джумаа (Канада) – 0:0 (по хантею). Раніше в Аніти Серьогіної найвищим спортивним досягненням на змаганнях була бронзова винагорода на світовому форумі у 2016 році. Фінал змагань чемпіонату світу з карате відбудеться у суботу, 20 листопада, о 15:20 за київським часом.

одеські каратисти

Одеські спортсмени на світовій арені

Також у рамках чемпіонату змагалася й одеситка Анастасія Степашко в категорії "68 кг", проте вона вже в першому раунді поступилася бронзовій призерці Олімпійських ігор Софії Берульцевій з рахунком 0:2.

В п’ятницю на татамі у змаганнях з ката вийдуть дебютанти турнірів Крістіна Венік та Ярослав Федоров, які на останньому етапі працювали під керівництвом тренера збірної України, одеського спеціаліста Олексія Коновалова.

Крім того, спортсмени Одеської області стануть учасниками в командному куміте, які вже розпочались. В першому раунді турніру Анжеліка Терлюга та Аніта Серьогіна у складі збірної України зустрінуться з американками. Чоловіча збірна, у складі якої виступатиме Ігор Лагунов, в другому раунді сперечатиметься з переможцем пари Туркменістан – Греція. Змагання в командному куміте проходитимуть упродовж трьох днів – 18-го, 19-го і 21-го листопада.