9 областей України покинуть "червону" зону: Ляшко назвав терміни

9 областей України покинуть червону" зону

З наступного тижня в Україні дев'ять областей можуть вийти з червоної зони карантинних обмежень COVID-19.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко на брифінгу у Верховній Раді.

Читайте також:

Читайте також: Ляшко назвав єдиний регіон, в якому погіршується ситуація з коронавірусом

"Щодо областей, які можуть вийти, Міністерство охорони здоров'я вже подало в Кабмін прохання скликати комісію ТЕБ і НС. Там потенційно готові вже вісім областей вийти. Завтра очікуємо ще дев'яту", – повідомив чиновник.

Він також розповів, що проведення засідання Держкомісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС) заплановано на наступний тиждень.

Наразі до Червоної зони епідемічної небезпеки віднесено 19 регіонів: Київ, Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Рівненська, Сумська, Херсонська, Хмельницька, Чернігівська та Черкаська області.

Крім того, хворих COVID-19 в Україні менше не стає. За даними МОЗ, протягом минулої доби, 2-го грудня, в країні офіційно зафіксували 13 777 нових випадків COVID-19. Серед яких 1 279 дітей та 222 медика.

Як зараз працюють навчальні заклади у "червоній" зоні епідемічної небезпеки

Карантин в Украине

  • До роботи допускаються педагоги, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19;
  • у кожному навчальному закладі повинні бути 100% щеплені співробітники двома дозами;
  • якщо працівник отримав всього одну дозу вакцини, то він не може бути відсторонений від роботи, але це і не дозволяє йому викладати очно;
  • співробітники, які мають протипоказання до вакцинації не підлягають відстороненню. Для того, щоб підтвердити факт наявності протипоказань, вони повинні надати медичний висновок про їхню наявність.

Таким чином, до тих пір поки всі співробітники не проходять повний курс вакцинації, навчальний заклад не може працювати в очному форматі.

Що раніше заявляли в МОЗ з приводу "червоної" зони в Україні

  • Станом на 1 грудня Київ та 13 областей України, відповідно до показників Міністерства охорони здоров'я, не повинні перебувати в "червоних" зонах епідемічної небезпеки через поширення коронавірусу. Водночас зберігають такі показники 5 регіонів.